Сайт продается! Цена: 900$ Обращатся: [email protected]

Tanatum potes,
quod credis.

Cogitationes poenam
nemo patitur!

Nunquam retrorsum,
semper ingrediendum.

Audi, multa,
loquere pauca.

У Литві під виглядом школи було створено секретну в’язницю ЦРУ — вдячність за членство в НАТО

Секретна в’язниця ЦРУ розташовувалася у Литві на території академії верхової їзди недалеко від Вільнюса
Секретна в’язниця ЦРУ розташовувалася у Литві на території академії верхової їзди недалеко від Вільнюса
Секретна в’язниця ЦРУ розташовувалася у Литві на території академії верхової їзди недалеко від Вільнюса

Секретна в’язниця ЦРУ розташовувалася у Литві на території академії верхової їзди недалеко від Вільнюса, повідомив представник литовського уряду і колишній співробітник американських спецслужб, передає в четвер РИА "Новости" з посиланням на сайт американського телеканалу АВС News.

У середині серпня американська телекомпанія ABC повідомила, що литовські чиновники надали для утримання полонених членів "Аль-Каїди" будинок недалеко від Вільнюса. На той момент місцезнаходження в’язниці не уточнювалося.

Президент Литви Даля Грибаускайте 22 жовтня заявила, що в неї є "непрямі підозри", що в’язниця ЦРУ на території країни дійсно існувала. Вона закликала провести ретельне розслідування і, якщо цей факт підтвердиться, то, на її думку, Литва повинна "очиститися", визнавши це і вибачившись перед світовою спільнотою.

Ініціатором постанови, яка дозволить комітету опитати у цій справі всіх необхідних осіб, виступив голова Комітету з національної безпеки і оборони (КНБО) Арвідас Анушаускас.

За останніми даними АВС, стіни елітної школи верхової їзди приховували в’язницю для підозрюваних у тероризмі і зв’язках з терористичною організацією "Аль-Каїда", де могли використовуватися тортури і заборонені способи дізнання.

"Все, що відбувалося в цій в’язниці, є незаконним", — заявив дослідник з прав людини Джон Сіфтон (John Sifton).

"Там використовувалися різні форми тортур, включаючи позбавлення сну, вимушене стояння на ногах, надання болісного тиску", — зазначив дослідник з прав людини.

Офіційні представники Литви надали американському телеканалу документи, що свідчать про існування підставний компанії ЦРУ — Elite, LLC, яка у 2004 році придбала ділянку в лісовому масиві поблизу міста Антівілаі у 20 кілометрах на північний схід від Вільнюса, на якому була розташована школа верхової їзди. Незабаром вона перетворилася на секретну в’язницю американських спецслужб.

Литва "дала добро" на створення в’язниці на її території в 2002 році після візиту в країну президента США Джорджа Буша, який пообіцяв сприяти долученню прибалтійської країни до НАТО, зазначає телеканал.

"Новоспечені члени НАТО (Литва.-ред.) були так вдячні Сполученим Штатам за допомогу при долученні до цієї організації, що вони на той момент погодилися б на все, щоб не попросили американці", — заявив колишній голова департаменту Білого дому з контррозвідки Річард Кларк (Richard Clarke), який нині є консультантом телеканалу ABC.

"Вони були раді догодити і раді співпрацювати з питань безпеки та розвідки", — додав Кларк.

Президент Литви Грібаускайте відмовилася коментувати цю інформацію.

Про існування секретної в’язниці в Литві телеканал ABC вперше повідомив в серпні 2009 року. Відразу після цього литовський МЗС спростував її існування. Вже у листопаді 2009 року депутати литовського парламенту знову згадали про цю в’язниці і доручили комітету з національної безпеки і оборони з’ясувати, чи існувала вона насправді. Комітету доручено відзвітувати про виконану роботу 22 грудня.

До березня 2004 року комплекс називався "Академія кінного спорту", і належав місцевій родині. Там же було і кафе для клієнтів. Об’єкт був у лісовому масиві біля міста Антівалі, у 20 км на північний схід від центру Вільнюса, недалеко від елітних передмість, де живуть багато державних чиновників.

У березні 2004 року власність перейшла до Elite, нині не існуючої компанії, зареєстрованої в штаті Делавер, Панамі і Вашингтоні. У тому ж місяці Литви відзначила свій офіційний прийом в НАТО, пише "Комсомольская правда"..

У вересні туди доставили перші в’язнів. За словами джерел, які бачили об’єкт, школа верхової їзди, являла собою манеж з червоною металевим дахом, капітальної будівлі і кафе. ЦРУ побудувало товсту бетонну коробку всередині манежу, поділену на камери. У кожній були душ, ліжко і туалет. Окремі клітки були побудовані для допитів.

ЦРУ перетворила більшу частину капітальної будівлі в гараж.

Співробітники розвідки, які працюють тюремники, розміщувалися поруч, для них побудували службові приміщення. Електроенергію виробляли генератори компанії Caterpillar Всі електричні розетки в комплексі були розраховані на 110 вольт, тобто вони були призначені для американських приладів. Європейська техніка зазвичай працює від 220 вольт.

Камери всередині не були видні місцевим жителям. Однак ті не могли не помітити великого обсягу будівельних робіт влітку 2004 року. Люди намагалися пропонувати свої послуги, тому що хотіли підробити, але їм відповідали мовчанням. Охорона змінювалася кожні 90 днів.

В’язниця була розформована в кінці 2005 року після того, як у пресі з’явилася інформація про програму ЦРУ по використанню зарубіжних секретних в’язниць. На момент розформування в ній було вісім людей, які провели в ув’язненні більше року. Скільки всього людей побували у в’язниці в Литві за весь час її існування, не повідомляється, пише lenta.ru

У квітні 2009 ЦРУ повідомило про ліквідації всіх в’язниць за кордоном відповідно до розпорядження президента Барака Обами.


Федор М. Достоевский

Всякий, кто захотел истины, уже страшно силен.

Джонатан Свифт

Много правды говорится в шутку.

Александр Суворов

Я люблю правду без украшений.

Ольга Арефьева

Приятно в голых фактах быть одетой!
logo

bravica.org
One Street | Two Drive,
10th Floor, Site Wing

+49 555 000 000
Редакция - [email protected]

О нас

  • На нашем сайте Вы найдете информацию, связанную с оперативно-разыскной деятельностью (ОРД), в ходе которой уполномоченные государственные органы пресекают преступные посягательства, угрожающие человеческой жизни, несущие за собой грубые нарушения установленных законов. Мы рассматриваем такие темы как криминал и экономические преступления, делаем так, чтобы вы были в курсе последних событий преступного мира, осведомляли, кто действительно имеет темные стороны, а кто нет.

Copyright © 2011-2018 . http://bravica.org. Редакция - [email protected]