Сайт продается! Цена: 900$ Обращатся: [email protected]

Tanatum potes,
quod credis.

Cogitationes poenam
nemo patitur!

Nunquam retrorsum,
semper ingrediendum.

Audi, multa,
loquere pauca.

На Херсонщині в одному з селищ кримськотатарська мова стала регіональною

На Херсонщині в одному з селищ кримськотатарська мова стала регіональною

Депутати Новоолексіївської селищної ради Херсонської області у п’ятницю 19 квітня надали кримськотатарській мові статус регіональної на території селищної ради.

За таке рішення проголосували 18 депутатів селищної ради, ще двоє утрималися, передає УНІАН.

Депутатський корпус Новоолексіївської селищної ради налічує 30 депутатів, з яких лише п’ятеро — кримські татари.

Під час розгляду питання про мову в залі селищної ради виникли певні розбіжності. У ході дискусії один з депутатів навіть залишив зал засідання.

Перед голосуванням з підтримкою надання статусу регіональної кримськотатарській мові виступив голова цієї селищної ради Олександр Бурковський та голова Генічеської райдержадміністрації Сейтумер Німетуллаєв. Крім того, перед депутатами виступив голова регіонального Меджлісу Асан Алієв, який підкреслив, що дане рішення дасть змогу зберегти кримськотатарську мову, культуру і традиції цього народу.

Результат голосування депутати і присутні в залі представники громадськості та журналісти зустріли оваціями.

У коментарі ЗМІ голова РДА Німетуллаев зазначив, що це тільки перший крок на шляху реалізації закону про статус регіональної мови. Вже на наступну сесію селищної ради планується винести план заходів з реалізації цього рішення і джерела його фінансування.

Раніше повідомлялося, що 21 серпня 2012 депутати Херсонської облради ухвалили рішення про надання статусу регіональної російській мові.

Також, за інформацією губернатора області Миколи Костяка та голови облради Віктора Пелиха, велика ймовірність того, що в окремих районах області регіональними можуть стати кримськотатарська та турецька мови.

Нагадаймо, 2 квітня на засіданні сесії Верховної Ради України народний депутат Борис Дейч виступив трьома мовами: російською, українською й кримськотатарською й закликав депутатів 7-го скликання припинити протистояння в мовному питанні в українському парламенті та почати працювати задля добра виборців.


Федор М. Достоевский

Всякий, кто захотел истины, уже страшно силен.

Джонатан Свифт

Много правды говорится в шутку.

Александр Суворов

Я люблю правду без украшений.

Ольга Арефьева

Приятно в голых фактах быть одетой!
logo

bravica.org
One Street | Two Drive,
10th Floor, Site Wing

+49 555 000 000
Редакция - [email protected]

О нас

  • На нашем сайте Вы найдете информацию, связанную с оперативно-разыскной деятельностью (ОРД), в ходе которой уполномоченные государственные органы пресекают преступные посягательства, угрожающие человеческой жизни, несущие за собой грубые нарушения установленных законов. Мы рассматриваем такие темы как криминал и экономические преступления, делаем так, чтобы вы были в курсе последних событий преступного мира, осведомляли, кто действительно имеет темные стороны, а кто нет.

Copyright © 2011-2018 . http://bravica.org. Редакция - [email protected]