Tanatum potes,
quod credis.

Cogitationes poenam
nemo patitur!

Nunquam retrorsum,
semper ingrediendum.

Audi, multa,
loquere pauca.

Бюджет на 2020 рік передали на підпис Зеленському: головні нововведення

У понеділок, 2 грудня, голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Державний бюджет України на 2020 рік. Документ переданий на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Бюджет на 2020 рік передали на підпис Зеленському: головні нововведення

Верховна Рада 14 листопада 280 голосами ухвалила у другому читанні і в цілому бюджет України на 2020 рік. Це стало рекордно швидким голосуванням. Депутати не розглядали правки до самого документу (щоб подивитися поіменне голосування, дочитайте новину до кінця).

Бюджет на 2020 рік передали на підпис Зеленському: головні нововведення

Третина всіх доходів бюджету, по 10 тисяч гривень з кожного українця або понад 420 млрд грн – стільки доведеться віддати на погашення та обслуговування боргу. Це головна стаття витрат. Бюджет країни підготувало Міністерство фінансів. А враховуючи, що саме вони відповідають за боргову політику, кошти на це фактично забрали в інших центральних органів виконавчої влади.

Бюджет на субсидії скоротили до 47 млрд (у 2019 році – 55 млрд грн). Цих грошей, впевнені в Кабміні, вистачить. Мовляв, всі, хто потребує, кошти отримають. Хоча ще зовсім нещодавно нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус навпаки – обіцяв збільшити кількість субсидіантів. В підсумку ж, з урахуванням зростання тарифів на комуналку, все більше сімей оплачуватимуть рахунки самостійно.

Проблемна стаття – пенсії. Кабмін Гройсмана розробив реформу, яка передбачала щорічний перерахунок пенсій. Цього року його провели вперше (до слова, деякі пенсії зросли більш ніж на 1000 грн), а ось щодо наступного року питання перерахунку все ще у підвішеному стані. На Пенсійний фонд виділили 173 млрд грн (у 2019 році – 167,5 млрд грн).

На дороги буде закладено 73,7 млрд грн, що на 37% більше, ніж минулого року. "Це не означає, що тільки ці гроші витратимо на дороги. Є багато ідей, як збільшити цю суму (міжнародні партнери тощо), але в бюджеті 73,3 млрд – рекорд, і він дуже показовий. Звісно, нам потрібно реконструювати аеропорти (насамперед йдеться про смуги). Як я вже казав, треба боротися за кожне життя, але ми хочемо серйозно інвестувати в автошляхи, щоб знизити смертність на дорогах", – прокоментував прем’єр Олексій Гончарук.

На оборону витратять 5,45% ВВП (245,8 млрд грн). З них Міноборони отримає 116,1 млрд грн (було 102 млрд), 9 млрд держгарантій на закупівлю (було 3 млрд), спеціальна служба транспорту – 1,4 млрд грн (було 0,8 млрд). Міністерству внутрішніх справ дадуть 93 млрд₴

А ось від легалізації грального бізнесу Кабмін планує отримати всього лише 3 млрд₴ Ця сума в рази нижча, ніж раніше озвучувалася. Наприклад, фінансовий аналітик Володимир Мазуренко вважає: українська економіка втрачає майже $1 млрд щороку через заборону грального бізнесу. Так, до 2009 року в країні працювало понад 10 тис. закладів, а сфера надавала приблизно 200 тис. робочих місць.

Приватизація принесе всього 12 млрд₴ Хоча, як засвідчувала практика, і цей план можуть зірвати. Водночас сам бюджет можна назвати швидше бюджетом боржника, а не молодого реформатора.

Ще кілька цифр:

  • Доходи – 1,093 трлн грн;


  • Витрати – 1,195 трлн грн;


  • На освіту витратять 145,1 млрд грн;


  • Охорона здоров’я – 113,3 млрд грн;


  • На культуру та інформацію – 9,2 млрд₴


Як повідомляв OBOZREVATEL, у жовтні 2019 року в Україні не виконали план надходжень до бюджету на 7,8 млрд грн, водночас митниця відстає вже дванадцятий місяць поспіль.

У липні 2019 року надходження до бюджету України перевиконали плани, а ось в цілому від початку року утворився дефіцит у 21,9 млрд₴

В Україні у вересні промисловість знизилася на 1,1% у фізичних обсягах проти торішніх показників.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Держбюджет-2020" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/sluga-narodu-prijnyala-byudzhet-na-2020-rik-golovni-novovvedennya.htm”

Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Федор М. Достоевский

Всякий, кто захотел истины, уже страшно силен.

Джонатан Свифт

Много правды говорится в шутку.

Александр Суворов

Я люблю правду без украшений.

Ольга Арефьева

Приятно в голых фактах быть одетой!
logo

bravica.org
One Street | Two Drive,
10th Floor, Site Wing

+49 555 000 000
Редакция - [email protected]

О нас

  • На нашем сайте Вы найдете информацию, связанную с оперативно-разыскной деятельностью (ОРД), в ходе которой уполномоченные государственные органы пресекают преступные посягательства, угрожающие человеческой жизни, несущие за собой грубые нарушения установленных законов. Мы рассматриваем такие темы как криминал и экономические преступления, делаем так, чтобы вы были в курсе последних событий преступного мира, осведомляли, кто действительно имеет темные стороны, а кто нет.

Теги

Copyright © 2011-2020 . http://bravica.org. Редакция - [email protected]