Tanatum potes,
quod credis.

Cogitationes poenam
nemo patitur!

Nunquam retrorsum,
semper ingrediendum.

Audi, multa,
loquere pauca.

"Тепер на Донбасі стане ще веселіше". Що відомо про нового голову Донецької ОДА Куця

Під час свого відрекомендовування Куць пообіцяв привести КПВВ на Донбасі до європейських стандартів

22 червня президент України Петро Порошенко призначив генерала СБУ Олександра Куця новим головою Донецької обласної державної адміністрації (ОДА).

"Під час вибору нового голови військово-цивільної адміністрації я керувався двома факторами: ми маємо забезпечити безпеку на території Донецької області і ми маємо зробити вичерпний перелік заходів для того, щоби наблизити Україну до миру", – заявив Порошенко під час відрекомендовування Куця у Краматорську.

На посту голови Донецької області Куць замінив Павла Жебрівського, який обіймав цю посаду впродовж трьох років. 9 червня Жебрівський подав у відставку, а 19 червня президент призначив його аудитором Національного антикорупційного бюро України за своєю квотою.

Біографія

Олександр Куць народився у 1976 році в Ростові-на-Дону. До 1990-х років жив у Росії. Інформації про те, чим він займався в Україні до 2009 року, у відкритих джерелах немає.

У 2009 році Куць став заступником начальника головного відділу з боротьби із корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ в Києві і Київській області. "BBC Україна" і телеканал "24" стверджують, що у 2014–2015 роках він працював начальником Головного управління СБУ в Києві та Київській області, проте в документах його згадують як заступника начальника.

У березні 2014 року голова Київської ОДА Володимир Шандра вручив йому почесну грамоту "за багаторічну сумлінну працю, особистий вагомий внесок у справу гарантування державної безпеки, вірність військовій присязі, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди 22-ї річниці від дня заснування Служби безпеки України".

Рік потому, 25 березня 2015 року, Куць став керівником управління СБУ в Донецькій області. Під його керівництвом у донецькому управлінні СБУ викрили трьох зрадників (зокрема співробітника контррозвідки і шифрувальника). Головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов писав, що головну роль у цьому викритті зіграв полковник Олександр Хараберюш, який загинув унаслідок теракту в Маріуполі 31 березня 2017 року. У жовтні 2016-го президент присвоїв Куцю звання генерал-майора.

Наступного місяця ватажок бойовиків ДНР Олександр Захарченко обвинуватив його в "безпосередній участі у підготовці і вчиненні" вбивства Мотороли і Гоги (кличка охоронця, який загинув у Донецьку разом із Арсеном Павловим). Лідер терористів звинуватив у причетності до вбивства не тільки Куця, але і "Віталія Марікова", який нібито відповідає за "диверсійно-терористичну діяльність українських спецслужб" на Донбасі.


Захарченко называл Куця соучастником убийства Моторолы. Фото: ЕРА
Захарченко називав Куця співучасником вбивства Мотороли. Фото: ЕРА


Людини із таким прізвищем у керівництві обласного управління СБУ не виявилося: імовірно, Захарченко мав на увазі заступника Куця на ім’я Віталій Маліков. Прес-служба СБУ відмовилася коментувати "Інтерфакс-Україна" "дурну" інформацію і порадила бойовикам "перед розповсюдженням фейків уточнювати прізвища".

Наступного разу прізвище Куця з’явилося у ЗМІ в березні 2017 року. Тоді українські силовики ліквідували блок-пост учасників блокади Донбасу біля станції Кривий Торець і затримали понад 80 осіб, зокрема 43 "блокадників". Куць на брифінгу в Краматорську заявляв, що дії СБУ були пов’язані "із відпрацюванням міст на лінії розмежування і запобіганням диверсійної та терористичної діяльності".

У серпні 2017 року Куць став начальником новоствореного Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях. На сайті Адміністрації Президента підкреслювали, що він успішно пройшов люстраційну перевірку. Телеканал "112 Україна" зазначає, що ініціатором об’єднання управлінь СБУ у прифронтових областях був сам Куць.

Восени 2017 року сепаратистське агентство ДАН опублікувало нібито перехоплений "розвідкою" бойовиків лист Куця, адресований начальникові Головного управління військової контррозвідки СБУ. У цьому документі повідомляють, що у вересні–листопаді 2017-го СБУ виявила в зоні АТО 356 шпигунів, які передають інформацію іноземним державам та бойовикам "ЛДНР" за допомогою мобільного зв’язку. Щоб ускладнити подібне шпигунство, Куць нібито пропонував відключити мобільний зв’язок у 50-кілометровій зоні уздовж лінії розмежування. Цю пропозицію не було реалізовано.

Реакція

Головний редактор інтернет-видання "ОстроВ" Сергій Гармаш зазначив, що після призначення Куця головою Донецької ОДА силовики можуть "перетворити регіон на свою економічну вотчину" і будуть зацікавлені, щоби конфлікт тривав якомога довше.

"Призначення губернатором силовика в умовах війни – це логічно і правильно, але якщо тільки метою є військове звільнення територій в обмежений період часу. Якщо такої мети не поставлено, то концентрація безконтрольної влади в руках силовиків загрожує серйозними ризиками їх корупційного розкладання", – підкреслив Гармаш.


Гармаш: Назначение губернатором силовика в условиях войны – это логично и правильно, но если только ставится цель военного освобождения территорий в ограниченный период времени. Фото: Sergiy Garmash / Facebook
Гармаш: Повна концентрація влади у силовиків, в умовах необмеженої у часі ООС, може призвести до перетворення ними підконтрольного регіону у свою економічну вотчину. Фото: Sergiy Garmash / Facebook


На думку журналіста та члена Кальміуської групи Олексія Мацуки, новий голова Донецької ОДА не буде будувати політичну кар’єру. "Він буде винятково адміністратором. Так виглядає, що Порошенко шукав не політичного діяча, а менеджера, який буде виконувати доручення", – переконаний Мацука.

Він додав, що приведення контрольних пунктів в’їзду-виїзду на Донбасі до європейського зразка, яке анонсував Куць відразу після призначення, є позитивним сигналом. "Колишні губернатори ігнорували цю тему. Я думаю, що так і Порошенко, і Куць дають сигнали, що буде переглянуто комунікацію із мешканцями на непідконтрольних територіях", – припустив представник Кальміуської групи в коментарі "BBC Україна".

Координатор проекту "Сильні громади" Валентин Краснопьоров вважає, що очолити Донецьку область мала б "людина, яка розбирається в економічних, інфраструктурних, гуманітарних питаннях".

"Регіон занадто важкий у тому плані, що падає промисловість, вона повністю переходить на захід, їдуть люди, потрібно серйозно думати, яким чином соціогуманітарною, економічною складовою займатися. Коли ставлять силовика, то, на жаль, він буде думати тільки про питання безпеки", – упевнений Краснопьоров.

Журналіст і волонтер Назар Приходько після призначення Куця написав у Facebook, що "тепер на Донбасі стане ще веселіше".

"Київський "кашник" (працівник управління "К"), який у Києві займався тим, що разом із підлеглими відкривав по 30–50 справ щорічно й усі за статтею 368 КК України (отримання хабара), щоправда, усі ці статті порушувалися проти тих бізнесменів, які були конкурентами тих, кого "кришували" Куць та "іже з ним". Оце днище", – вважає Приходько.


https://www.facebook.com/pumamgo/posts/1836724349704296


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/-teper-na-donbasi-stane-shche-veselishe-shcho-vidomo-pro-novogo-golovu-donetskoji-oda-kutse-252580.html”

Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Федор М. Достоевский

Всякий, кто захотел истины, уже страшно силен.

Джонатан Свифт

Много правды говорится в шутку.

Александр Суворов

Я люблю правду без украшений.

Ольга Арефьева

Приятно в голых фактах быть одетой!
logo

bravica.org
One Street | Two Drive,
10th Floor, Site Wing

+49 555 000 000
Редакция - [email protected]

О нас

  • На нашем сайте Вы найдете информацию, связанную с оперативно-разыскной деятельностью (ОРД), в ходе которой уполномоченные государственные органы пресекают преступные посягательства, угрожающие человеческой жизни, несущие за собой грубые нарушения установленных законов. Мы рассматриваем такие темы как криминал и экономические преступления, делаем так, чтобы вы были в курсе последних событий преступного мира, осведомляли, кто действительно имеет темные стороны, а кто нет.

Теги

Copyright © 2011-2020 . http://bravica.org. Редакция - [email protected]